Aylık Arşivler - Aralık 2019

Rudolf Duraner Firması ile 2244 Protokolü İmzalandı.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Rudolf Duraner Firması arasında TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği protokolü imzalandı. TÜBİTAK’ın son iki yıldır destek programları arasına aldığı 2244 Sanayi Doktora Programı ile özel sektörde daha fazla doktoralı araştırmacı çalıştırılması ve üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

 

 

Daha fazla oku...

M.F.K. Makina Freze Kalıp Ltd. Şti Firması ile Üniversite – Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla M.F.K. Makina Freze Kalıp Ltd. Şti Firmasına ziyaret gerçekleştirildi. Bu kapsamda 27.11.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KARADEMİR, Bursatto Üniversite – Sanayi İşbirliği Ekibi, ilgili Akademisyenler ve Firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve M.F.K. Makina Freze Kalıp Ltd. Şti Firması arasında yapılabilecek işbirlikleri, uzun dönem staj çalışmaları (Sektörel Eğitim Programı) ve TÜBİTAK 2244 Programı hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Daha fazla oku...

İNOVA Otomotiv ile 2244 Protokolü İmzalandı.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile İnova Otomotiv arasında TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği protokolü imzalandı. TÜBİTAK’ın son iki yıldır destek programları arasına aldığı 2244 Sanayi Doktora Programı ile özel sektörde daha fazla doktoralı araştırmacı çalıştırılması ve üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Daha fazla oku...

İşbir Sentetik A.Ş. ile 2244 Protokolü İmzalandı.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile İşbir Holding bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir’de kurulu İşbir Sentetik A.Ş. arasında TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği protokolü imzalandı. TÜBİTAK’ın son iki yıldır destek programları arasına aldığı 2244 Sanayi Doktora Programı ile özel sektörde daha fazla doktoralı araştırmacı çalıştırılması ve üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 

Daha fazla oku...

BTÜ ve Yeşilova Holding Arasında İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Yeşilova Holding arasında TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği protokolü imzalandı. TÜBİTAK tarafından ilk olarak 2018 yılında destek programları kapsamına alınan 2244 Sanayi Doktora Programı, doktora öğrencilerine burs, firmalara ise istihdam desteği sağlayarak özel sektörde daha fazla araştırmacı çalıştırılmasını ve üniversite – sanayi işbirliğini arttırmayı amaçlıyor. İşbirliği protokolü BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova tarafından imzalandı. Protokol doğrultusunda TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Yeşilova Holding’in ihtiyaç duyacağı uzmanlık alanları için doktoralı araştırmacılar BTÜ’de yetiştirilecek. Protokol imza töreninde Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova ve Ar-Ge Müdürü Gökhan Tekin, BTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Deniz Uzunsoy, Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Uludağ, Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Lekesiz, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Celalettin Yüce ve Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. (Bursatto) Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu da hazır bulundular.
Daha fazla oku...

Mastaş ile ÜSİ Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi İşbirliğinin sağlanması amacıyla Mastaş Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamda 6 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Üniversite – Sanayi İşbirliği Ekibi, Firma Temsilcileri ve Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Kemal Furkan Sökmen katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve Firma arasında yapılabilecek işbirlikleri ve TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

Sanver Mühendislik ile ÜSİ Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi İşbirliğinin sağlanması amacıyla Sanver Mühendislik Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamda 6 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Üniversite – Sanayi İşbirliği Ekibi, Firma Temsilcileri ve Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aytaç Yıldız katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve Firma arasında yapılabilecek işbirlikleri ve TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

ECS Elektrik ile ÜSİ Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi İşbirliğinin sağlanması amacıyla ECS Elektrik Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamda 4 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Üniversite – Sanayi İşbirliği Ekibi ile Firma Temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve Firma arasında yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

 

 

 

Daha fazla oku...