Aylık Arşivler - Ekim 2019

2508 – TÜBİTAK ile ARRS (Slovenya) İkili İşbirliği Çağrısı

TÜBİTAK ile Slovenya Araştırma Kurumu (Slovenian Research Agency – ARRS) arasında iki ülkenin bilim insanları arasında gerçekleştirilecek olan ortak akademik araştırma projeleri desteklenecektir. İlgili çağrı, bilimsel ve teknolojik alanların tamamına açık bulunmaktadır. Detaylar için tıklayınız.

Daha fazla oku...

UNİMAK Machine Industry Trade A.Ş. Firması ile İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla UNİMAK Machine Industry Trade A.Ş. Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamda 25.10.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Üniversite-Sanayi İşbirliği Ekibi ve uygun akademisyenlerden oluşan bir grup ile Firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve UNİMAK Machine Industry Trade A.Ş. Firması arasında yapılabilecek işbirlikleri, uzun dönem staj çalışmaları (Sektörel Eğitim Programı (SEP)) ve TÜBİTAK 2244 Programı hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

Kamu-Sanayi-Üniversite İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) kamu-sanayi-üniversite işbirliği çalışmaları kapsamında Karacabey Belediye Başkanı Ali ÖZKAN ve GSCR Global Makine Yönetim Kurulu Başkanı ve İZMAKPAR Genel Müdür Yardımcısı Adem RONDU Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne (Bursatto) ziyarette bulundu. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’in ev sahipliğinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Doç. Dr. Murat Ertaş ve Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım katılım sağladılar. Gerçekleşen ziyarette kamu-üniversite işbirlikleri, yapılabilecek çalıştay çalışmaları, ve yürütülebilecek ortak projeler üzerinde görüşmeler gerçekleştirildi. Toplantı Bursatto Önkuluçka ve Kuluçka Merkezi ziyareti ile tamamlandı.

Daha fazla oku...

TOBB Doğu Marmara Bölge Başkanlığı Bursatto’yu ziyaret etti


Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) kamu ile işbirliği çalışmaları kapsamında TOBB Doğu Marmara Bölge Başkanı İbrahim ÖZMEN ve TOBB Bursa Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne (Bursatto) ziyarette bulundu. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’in ev sahipliğinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, TOBB Doğu Marmara Bölge Başkanı İbrahim Özmen, Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız,  TOBB Bursa Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri, Musa Öztürk, Oray Üsküdar, Taylan Devrim Ercan, Hasan Çetin ve Çetin Şen katılım sağladılar. Gerçekleşen ziyarette Bursa Girişimcilik ekosistemi, yapılabilcek iyileştirmeler, ivemelendirmeler ve yürütülebilecek ortak projeler üzerinde görüşmeler gerçekleştirildi. Toplantı Bursatto Önkuluçka ve Kuluçka Merkezi ziyareti ile tamamlandı.

 

 

Daha fazla oku...

TÜBİTAK-ARDEB 1001 Programı 2019 Yılı 2. Dönem Başvurularına İlişkin Önemli Bilgilendirme

Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” nın 2019 yılı 2. dönem başvuruları 01 Ekim 2019 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır. Proje başvurularının, ARDEB Proje Başvuru Sistemi üzerinden ve e-imza ile yapılması gerekmektedir. Çevrimiçi başvurunun ve e-imza sürecinin tamamlanması için  son tarih 15 Kasım 2019 olarak belirlenmiştir. Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...

Oyak-Renault ile Üniversite – Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamda 18.10.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Temsilcileri ile Firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve OYAK Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. Firması arasında yapılabilecek İşbirlikleri ve TÜBİTAK 2244 Programı hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...