Aylık Arşivler - Eylül 2019

Pakistan Ulusal Tekstil Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tanveer Hussain BursaTTO’yu ziyaret etti.

Pakistan Ulusal Tekstil Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tanveer Hussain ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Doç.Dr. Yakup AYKUT Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi’ne (Bursatto) ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım ve Dış İlişkiler Ofisi Öğr. Gör. Aline SARIYILDIZ katılım sağladılar. Bursa Teknik Üniversitesi ve Ulusal Tekstil Üniversitesi arasında yürütülebilecek projeler ve işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda, Bursatto’da devam eden çalışmalar ve hakkında geniş çaplı bilgilere yer verildi.

Daha fazla oku...

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek BursaTTO’yu ziyaret etti.

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi’ne (Bursatto) ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Yaşa katılım sağladılar. Bursa Teknik Üniversitesi ve Ostim Teknik Üniversitesi arasında yürütülebilecek projeler ve işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda, Bursatto’da devam eden çalışmalar ve hakkında geniş çaplı bilgilere yer verildi.

 

Daha fazla oku...

Bolt Firması ile Üniversite – Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla Bolt Bağlantı Elemanları San. Ve Tic. A.Ş. Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamında 24.09.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Temsilcileri ile firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve Bolt Firması arasında yapılabilecek İşbirlikleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

Ortak Arama / LC-NMBP-31-2020: Materials for off shore energy (IA)

Ufuk 2020 Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri alanındaki “LC-NMBP-31-2020: Materials for off shore energy (IA) ” başlığına yönelik aşağıdaki konularda, uzmanlığa sahip ortak aranmaktadır:

  • Açık deniz rüzgar enerjisi jeneratörlerinin yapısında kullanılan metaller
  • Gelgit enerji akım jeneratörleri

Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...

ERA-Net Smart Energy Systems 2019 “Enerji Depolama Çözümleri” Çağrısı Açıldı

ERA-Net Smart Energy Systems ortak adıyla faaliyetleri yürütülen Era-Net Smart Grids Plus ve EN SGplusRegSys projeleri Horizon 2020 programı kapsamında desteklenen Era-Net co-fund projeleridir. ERA-Net Smart Energy Systems’in enerji depolama çözümleri konulu 2019 yılı çağrısı, bütünleşik enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesine ve bu alandaki tanımlanmış zorluklara cevap veren çözümlere odaklanmıştır. Çağrı ile elektriksel, elektrokimyasal, malzeme, ısıl ve mekanik depolama gibi alanlarda kısa veya uzun süreli enerji depolama için sürdürülebilir, bütünleşik enerji depolama çözümlerinin geliştirilmesine katkı sağlayan projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...

Bursatto Ön Kuluçka Merkezi Başvuru Formu

Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) Ön Kuluçka Merkezi yeni ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bursa Teknik Üniversitesi öğrencisiyseniz ve teknoloji odaklı inovatif bir iş fikriniz varsa siz de ön kuluçka merkezimizde ofis sahibi olabilir, girişim yolculuğuna başlayabilirsiniz. Son başvuru tarihi 11/10/2019 (Cuma) günüdür. Öndeğerlendirmeyi başarı ile geçen girişimci adayları ileri bir tarihte değerlendirme komisyonu karşısına çıkarak iş fikirlerini sunacak ve ön kuluçka merkezinde yer almaya hak kazanacaklardır. Başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Daha fazla oku...

World E-Commerce Forum ile İşbirliği Toplantısı

 

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla World E-Commerce Forum Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamında 24.09.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Personeli ile firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda e-İhracat ve e-İthalat konuları üzerinde yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

GRL Otomotiv Üniversite – Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla GRL Otomotiv Firması ile bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamında 23.09.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Müdürü Doç. Dr. Nadir YILDIRIM, Arş. Gör. Hüsnü BADEMLİOĞLU, Uzman Furkan ÖZYİĞİT ile firma temsilcileri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi ve GRL Otomotiv Firması arasında yapılabilecek İşbirlikleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

Seed Up İnovatif Girişimcilik Programı devam ediyor


Bursatto ve BEBKA işbirliğinde yürütülen Seed Up İnovatif Girişimcilik Programı eğitimlerin ardından ihtiyaç analizleri ile devam ediyor. SeedUp Programı inovatif iş fikri olan girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerine ve başarılı start-up lar olarak girişim ekosisteminde yerlerini alabilmelerine destek olmak için tasarlanmıştır. Bursatto tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri ve ilave eğitim modüllerinin ardından programda yer alan girişimcilerle yüzyüze görüşmeler gerçekleştirilerek iş fikirlerinde geldikleri son nokta ile girişimcilerin teknik ve finansal ihtiyaçları değerlendiriliyor. Girişimcilerin iş fikirlerinin başarıya ulaşması için izlemeleri gereken stratejiler yapılan karşılıklı görüşmelerle belirlenirken, programın bir sonraki aşaması olan mentorluk çalışmalarının da altyapısı oluşturuluyor.
Daha fazla oku...

BTÜ’de 2244 Sanayi Doktora Programı Tanıtımı

 

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) tarafından, Tübitak 2244 Sanayi Doktora Programının tanıtımı amacıyla bir toplantı düzenlendi. Bu kapsamında 13.09.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bursa Teknik Üniversitesi Akademisyenleri katılım sağladılar. Gerçekleşen toplantıda 2244 Tübitak Sanayi Doktora Programı sunumu sonrası program ile ilgili görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...