Aylık Arşivler - Ağustos 2019

Bursatto’dan TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Tanıtımı

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto), öncelikli faaliyet alanlarından biri olan proje kapasitesinin artırılması amacı ile bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Bu kapsamında 2 Ağustos 2019 tarihinde EPSAN firma temsilcilerinin katılım sağladığı bir toplantı ile Bursatto Uzman Personeli Fatma Saime Erdönmez tarafından TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı tanıtılmış ve soru – cevap bölümü ile sunum tamamlanmıştır.

Daha fazla oku...

His Teknik ile Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto), öncelikli faaliyet alanlarından biri olan Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında bir toplantı daha gerçekleştirildi. Akademi ve sanayi temsilcilerinin bir araya getirilmesi ve olası projelere dair fikir alışverişi yapılmasının amaçlandığı toplantılar kapsamında 30 Temmuz 2019 tarihinde Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleşen toplantıya Bursatto Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu, Uzman Furkan Özyiğit ve Firma Temsilcileri katılım sağladı.

Daha fazla oku...

Orjin Otomotiv ile İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) sanayi kuruluşları ile geliştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Orjin Otomotiv firması ile işbirliği protokolü imzaladı. Üniversite – sanayi işbirliği doğrultusunda imzalanan protokol ile BTÜ’de eğitim gören lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (BTÜ-SEP) çalışmaları, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda kongre, sempozyum, çalıştay gibi etkinliklerin düzenlenmesi ve bilimsel araştırmalar alanlarında ortak çalışmalar yapılması hedefleniyor.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Orjin Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Öztürk tarafından imzalanan protokol töreninde, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BURSATTO) Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, Doç. Dr. Onur Saray, BURSATTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu, Arş. Gör. Dr. Duygu Gazioğlu Rüzgar, Uzman Furkan Özyiğit ile Orjin Otomotiv Genel Müdürü Mesut Adalı ve Üretim Direktörü Cihan Yargıç hazır bulundu.

Daha fazla oku...