Aylık Arşivler - Haziran 2019

Warmhaus ile Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (Bursatto) ile Warmhaus arasında Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. 25 Haziran 2019 tarihinde Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleşen toplantıya TTO Müdürü Doç. Dr. Nadir YILDIRIM ile TTO Uzmanları, BTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve firma temsilcileri katıldı. Gerçekleşen toplantıda Firma ve Bursatto sunumları gerçekleştirildikten sonra BTÜ ve Firma arasındaki olası işbirlikleri değerlendirildi.

Daha fazla oku...

BTÜ Akademisyenleri ile Patent Vekili Buluşmaları

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa Teknoloji Transfer Ofisi ile Andersen Tax & NAZALI işbirliği ile BTÜ Bölümlerine özel ziyaretlerimiz düzenlenmektedir. Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Lif ve Polimer Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik, Mekatronik Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık Bölümleri ile birebir görüşmeler tamamlanmış olup, diğer bölümler ile görüşmeler devam etmektedir.

Daha fazla oku...

Berteks ile Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. 11.06.2019 tarihinde Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleşen toplantıya BTTO Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, BTÜ Lif ve Polimer Müh. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Çelik Bedeloğlu, Berteks Firma Temsilcileri ve BTTO Uzmanları katılım sağladı. Toplantıda Firma ve BTÜ ortaklığında yapılabilecek proje konuları hakkında karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

TÜBİTAK – NRF/MSIT (Güney Kore) Araştırma ve İnovasyon Programları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) ve Güney Kore Bilim ve Bilişim ve Teknolojileri Bakanlığı (MSIT) arasında yürütülen mevcut işbirliği çerçevesinde ortak araştırma projeleri desteklenecektir.  Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...