Aylık Arşivler - Nisan 2019

Els EQuilibrium Firmasına Ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından 9 Nisan 2019 tarihinde Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında Els EQuilibrium Firması’ na bir ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya BTTO Uzmanları ile Firma Temsilcileri katılım sağladı.  Toplantıda BTTO Uzmanları tarafından BTTO tarafından verilen hizmetler hakkında bilgiler verildi, olası proje işbirlikleri görüşüldü.

Daha fazla oku...

EIT Şehir İçi Ulaşım InnovaCity, geleceğin ulaşımını şekillendirmek isteyen şirketleri, şehirleri ve girişimcileri davet ediyor.

EIT Şehir İçi Ulaşım InnovaCity, şehirlerden, start-up’lardan ve şirketlerden profesyoneller için şehir içi ulaşım alanında sorun-temelli bir öğrenme fırsatı sunacak. EIT Şehir İçi Ulaşım InnovaCity etkinliği sırasında belediyelerden, startup’lardan ve şirketlerden toplamda 90 çalışan üç ayrı yerel merkezde (Tel Aviv-Yafo: 29-30 Nisan 2019, Münih: 6-7 Mayıs 2019, Barselona: 20-21 Mayıs 2019) biraraya gelerek, hem şehir içi ulaşım zorluklarının kullanıcı merkezli bir şekilde nasıl çözüleceğini öğrenecek, hem de bu alandaki ana paydaşları tanıma fırsatı yakalayacak. Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...

TÜBİTAK EIG Concert Japan 2019 Çağrısı

Avrupa ve Japonya arasında bilimsel ve teknolojik işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan bağımsız bir platform olan EIG CONCERT Japan kapsamında, “Sürdürülebilir Toplumlar için Akıllı Su Yönetimi (Smart Water Management for Sustainable Societies)” başlıklı ortak işbirliği çağrısı açıldı. Japonya, Türkiye, Litvanya, Bulgaristan, Polonya, Slovakya, Almanya, Çekya ve Fransa’dan fonlayıcı kuruluşlarının işbirliğiyle açılan çağrıya 14 Haziran 2019 (Saat 12.00 Gün Ortası, Orta Avrupa Saati) tarihine kadar başvuru yapılabilecektir. Detaylar için tıklayınız.

 

Daha fazla oku...

Hepsiexpress ile Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. 18 Mart 2019 tarihinde Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleşen toplantıya BTÜ Kimya Bölümü ve Lif ve Polimer Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri, Korteks Ar-Ge Merkezi Temsilcileri ve BTTO Uzmanları katılım sağladı. Toplantıda Firma ve BTÜ ortaklığında yapılabilecek proje konuları hakkında karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

TÜBİTAK ICGEB İşbirlikçi Araştırma (Collaborative Resarch Programme – CRP) Hibe Programına Başvurular İçin Son Tarih: 30 Nisan 2019!

Uluslararası Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi (International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology – ICGEB), temel yaşam bilimleri, sağlık hizmetleri, endüstriyel ve zirai biyoteknoloji ve biyomühendislik alanlarında faaliyet gösteren araştırmacılara finansal destek sağlamaktadır. Detaylar için tıklayınız.

Daha fazla oku...