Aylık Arşivler - Şubat 2019

Ustaoğlu Tekstil Ar-Ge Merkezi Ziyareti

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından 4 Şubat 2019 tarihinde Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında Ustaoğlu Tekstil Ar-Ge Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya BTTO Uzmanları ile Barutçu Tekstil Ar-Ge Merkezi Temsilcileri katılım sağladı.  BTTO Uzmanları tarafından BTTO tarafından verilen hizmetler hakkında bilgiler verildi ve TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı tanıtımı yapıldı.

Daha fazla oku...

Barutçu Tekstil Ar-Ge Merkezi Ziyareti

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından 24 Ocak 2019 tarihinde Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında Barutçu Tekstil Ar-Ge Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya BTTO Uzmanları ile Barutçu Tekstil Ar-Ge Merkezi Temsilcileri katılım sağladı.  BTTO Uzmanları tarafından BTTO tarafından verilen hizmetler hakkında bilgiler verildi ve TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı tanıtımı yapıldı.

Daha fazla oku...

Yıldız TTO’ dan Eğitim Programı

24 Ocak 2019 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesi’ nde Yıldız TTO Üniversite-Sanayi İşbirliği Uzmanı Mahmut Yumurtacı ile Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çemberci tarafından Ar-Ge Merkezi Kurulumu, Yönetimi ve Mevzuatlar kapsamında sunumlar gerçekleştirildi. BTTO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nadir YILDIRIM ve BTTO Uzmanlarının katılım sağladığı programda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu, stratejik planlamalar görüşüldü.

Daha fazla oku...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Şube Müdürlüğü ile Kamu-Üniversite İşbirliği Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından Kamu-Üniversite İşbirliği kapsamında BTÜ Öğretim Üyelerinin katılım sağladığı bir toplantı gerçekleştirildi. 11 Ocak 2019 tarihinde Mimar Sinan Yerleşkesinde gerçekleşen toplantıya BTÜ Orman Fakültesi Dekanı, Orman Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı Bölümleri Öğretim Üyeleri, Dış İlişkiler Ofisi Ofis Başkanı, BTTO Müdürü, BTTO Uzmanları ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Şube Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü temsilcileri katılım sağladı. Toplantıda BTÜ ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılabilecek proje konuları hakkında karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...

Oyak-Renault Ar-Ge Merkezi’ ne Ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) ve BTÜ Öğretim Üyeleri tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında Oyak-Renault Ar-Ge Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya BTTO Müdürü, BTTO Uzmanı, BTÜ Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Hüseyin Lekesiz, Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Gökhan Adar ile Oyak-Renault Otomasyon-Robot Sistem Tasarım & Geliştirme Yöneticisi İsmail Kuzey, Ar-Ge Proje Sorumlusu Kıvanç Şekerci, Ar-Ge Merkezi Koordinatörü Betül Yazıcı Öktem, Robot Otomasyon Bölümü Yöneticisi Oğuz Öktem katılım sağladı. Firma tarafından Ar-Ge Projeleri ile ilgili tanıtıcı bir sunum gerçekleştirildikten sonra Ulusal Fon kaynakları hakkında karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi.

Daha fazla oku...